Skip links

Kiralama Piyasasının En Kazançlı Sektörü – Öğrenci Evleri

Paragon Bank tarafından yapılan araştırma, özel kiralama yatırım ortamının geri kalanını geride bırakan sektörü ortaya çıkardı – öğrenci kiralamaları

2016’dan beri öğrenci mülkleri İngiltere’de yüzde 6,15 ila 6,6 ortalama brüt getiri sağladı, diyor Paragon – yüzde 5,43 ila 5,6’lık bir pencereye sahip olan genel kiralama piyasası getirisini yenerek.

Paragon, tüm ev sahiplerinin öğrenci izinleri konusunda hevesli olmadığını ve yatırımcıların sadece yüzde 13’ünün bu niş içinde olduğunu kabul ediyor. Ancak asıl çekiciliğin getiriler olduğunu söylüyor – ve bunları optimize etmek için yatırımcıların kurnaz olması gerekiyor.

Sadece bir ana üniversiteye sahip kasabalar ve şehirler hepsinden daha iyi performans gösterme eğilimindedir, çünkü genellikle daha az amaca yönelik inşa edilmişlerdir. öğrenci konaklaması – örneğin, Swansea’deki brüt verim 9.54’e ulaştı.

Ardından Hull, Liverpool ve Stoke yüzde 8,21 ile 8,26 arasında geliyor.

“Öğrenci mülkü yatırımı söz konusu olduğunda, bu rakamların gösterdiği gibi, büyük şehirlere gitmek her zaman en iyi getiriyi sağlamaz.
Paragon Bank mortgage genel müdürü - Richard Rowntree

Paragon Bank mortgage genel müdürü Richard Rowntree şunları söylüyor: “Öğrenci mülkü yatırımı söz konusu olduğunda, bu rakamların gösterdiği gibi, büyük şehirlere gitmek her zaman en iyi getiriyi sağlamaz.

“Daha küçük kasabalar ve şehirlerde tipik olarak, büyük şehirlerde daha yaygın hale gelen, amaca yönelik inşa edilmiş öğrenci konaklama birimleri daha düşük bir orana sahip olurken, büyük şehirler ayrıca öğrencilerin şehir merkezindeki apartman daireleri veya Kiralık Yap planları gibi kiralayabilecekleri daha geniş bir mülk yelpazesi sunar. ”

O ekliyor: “Daha küçük yerler genellikle birden fazla mesleğe sahip evler gibi daha geleneksel tipte öğrenci konaklama yerleri sunarken, bu yerlerde mülk değerleri genellikle daha ucuzdur ve bu da daha iyi getiri elde edilmesine yardımcı olabilir.”

Yorum Bırakın