Skip links

Margaret Thatcher`ın Yaşadığı Eski Ev Satılığa Çıktı

Margaret Thatcher`ın Yaşadığı Eski Ev Satılığa Çıktı

Eaton Meydanı’nda 23 milyon sterline satılık Belgravia dairesi, Downing Caddesi taşındıktan sonra Margaret Thatcher’a ev sahipliği yapan Londra’nın en büyük bahçe meydanına bakan altı yatak odalı mülk 23 milyon sterline satılık olarak listelendi.

23 milyon sterlinlik bir fiyat etiketi ile II. Derecede tarihi eser olan daire, yalnızca çevredeki ev sahiplerinin erişebildiği Londra’nın en büyük bahçe meydanı olan Eaton Square`dedir.

1913’ten 1937’ye kadar, mülk üç kez Başbakan olan Stanley Baldwin ve eşi Lucy`e aitti. Çift, meydanın tam karşısında 37 numarada yaşayan Winston Churchill ve Neville Chamberlain de dahil olmak üzere politikacıları orada ağırlardı.

Emekli olduktan sonra, Stanley Baldwin ve eşi 69 Eaton Square’e taşındı ve şu anda satılık olan mülk, Ford Motor Company’nin kurucusu Henry Ford’un en büyük torunu tarafından satın alındı.

Henry Ford II, kapsamlı yenileme çalışmaları sırasında vefat etti. Ancak eşi Kathleen DuRoss Ford destansı dönüşüme devam etti ve geçen yıl ölümüne kadar orada yaşadı.

1990 yılında Başbakan Margaret Thatcher görevinden ayrıldığında, DuRoss Ford, ertesi yıl yakınlardaki Chester Meydanı’ndaki evlerini bulup satın alana kadar ona ve kocası Denis’e mülkü ödünç verdi.

Yorum Bırakın

Explore
Drag