Skip links

Bakerloo Hat Uzantısı: 10 Yıl İçinde Ev Fiyatlarının %10 Artabileceği 5 İstasyon

Bakerloo Hat Uzantısı: 10 Yıl İçinde Ev Fiyatlarının %10 Artabileceği 5 İstasyon

Bakerloo hattının uzatılması boyunca yer alan beş ana istasyon civarındaki ev fiyatları, altyapı yükseltmesiyle desteklenerek yüzde 10 artabilir.
4 milyar sterlinlik ulaşım planı, Elephant & Castle’dan Lewisham’a, Old Kent Road’a ve daha sonra muhtemelen daha sonraki bir aşamada Bromley’e kadar olan hattı alacaktır.

Yer alacak 14 istasyondan Old Kent Road 1 ve 2, New Cross Gate, Lewisham ve Catford Bridge, ev fiyatlarında en büyük değişime ve en büyük artışa uğrayacak.

Savills’e göre, artan kolaylık ve bağlanabilirlik, evlere olan talebi artıracak ve güzergah boyunca bir yenilenme dalgasını ateşleyerek inşaatın son beş yılında ev fiyatlarında yüzde 10’luk bir artışa neden olacak.

“Bu rakamlar, yeni gelişimin kilidini açan, daha fazla istihdam sağlayan ve yeni konfor, perakende ve eğlence tesislerini destekleyen yeni istasyonlara dayanıyor. Bu olmadan, ev fiyatlarındaki büyüme potansiyeli çok daha azdır,” diye açıklıyor Savills’li Lawrence Bowles.

Munday’s emlak firmasının kurucusu Becky Munday, bu tahminin muhafazakar olduğunu düşünüyor. The Old Kent Road’da şu anda tren veya metro istasyonu yok ve çoğu yolcu otobüslere güveniyor. Bu nedenle, uzantının büyük bir etkisi olacak şekilde ayarlanmıştır.

“Overground 2012’de SE15’e geldiğinde, pazar o yıl satış fiyatlarında yüzde 20 ila 30 büyüme gördü, bu nedenle benzer bir etki görmeyi bekliyoruz” diyor. 2012 aynı zamanda küresel mali krizin ardından Londra’da konut fiyatlarında hızlı bir toparlanmanın da başlangıcı oldu.

Bakerloo hattının uzatılması, pandemiden dolayı ertelendiği için hala tartışılıyor. Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, zamanı geldiğinde hattı uzatmaya kararlı olduğunu söyledi.

Erken tahminler, merkezi hükümetten sağlanan fon onaylanırsa, ilk yolcu trenlerinin 2029’da Lewisham’a gidebileceğini gösteriyor.

Yeni İstasyonlar ve Mahalleleri:
– Old Kent Road 1 (Kuzey)
Old Kent Road onlarca yıldır ihmal edildi. Elephant & Castle’ın tamamen elden geçirilmesinin ardından, dalgalanma yenileme etkisi, Bakerloo uzantısının vaadi ile güçlendirilmiş, A2’den Walworth’a doğru ilerlemeye başlıyor.

Yeni metro istasyonu (Old Kent Road 1), kuzey Southwark’taki Elephant & Castle’dan sonraki durak olacaktır.

Batı Afrika mutfağı sunan Akrikoko Bar ve Restaurant’tan Milk Bar’daki kahve ve keklere kadar pek çok yemek yiyebileceğiniz yer var ve Bermondsey ve Borough’un hareketli gece hayatı birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Old Kent Road’ın yarısı Burgess Park’tır. 138 dönümlük ortak alan, kriket ve futbol sahaları, tenis kortları, balık tutma, BMX parkuru, açık hava spor salonu ve kafe ile Southwark’ın en büyüğüdür.

– Old Kent Road 2 (Güney Ucu)
Old Kent Road üzerindeki ikinci yeni istasyon, caddenin Ilderton Road ile buluştuğu yerde oturacak. Vinçler şimdiden ufuk çizgisini karartıyor: Emlakçı Kalmars tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, 2.500 kişiye 905 yeni ev ve öğrenci konaklaması getirecek sekiz yeni gelişme var.

“Yorgun eski fabrikalar ve modası geçmiş sosyal konutlar elden geçiriliyor ve yeni eğlence ve perakende tesisleri teslim ediliyor. Beş yıl içinde çok farklı görünecek” diyor Richard Kalmar.

The Den (Millwall’ın ana arazisi) çevresinde en yüksekleri 44 kata kadar olan yeni konut kuleleri koleksiyonunda 3.500 ev inşa etmek için planlar sunuldu.

Gidilecek yerler arasında Lit Shisha Bar ve Restaurant yer alıyor. Afro-füzyon eklemi bu yılın başlarında açıldı. Topluluk etkinlikleri, Brimmington Park’taki astro sahalarında gerçekleşir.

Bölge yoğun bir şekilde endüstriyel ama yavaş yavaş eski depolar, daha fazla eve serpiştirilmiş yapımcılar ve sanatçılar için merkezler haline geliyor.

– New Cross Gate
Goldsmiths Üniversitesi, genç kiracıları ve ilk kez satın alacak kişileri New Cross Gate’e, barlarına ve restoranlarına ve cumartesi günleri gerçekleşen Brockley Market çevresindeki yemek merkezine çekiyor.

Kapının önünde Greenwich Park ve Blackheath ve zıt yönde Londra manzarasına sahip Telegraph Hill ile bölge, şehirli yürüyüşçüler veya bisikletçiler için uygundur.

“New Cross Gate, Shoreditch ve Peckham’dan bir alıcı havuzundan yararlanıyor. Londra’nın merkezine kolay ulaşım sağlayan ulaşım bağlantılarını seviyorlar. İlk evlerini birlikte alan ve Greenwich Park’a yakın olmayı seven genç çiftlere satış yapıyoruz” diyor Foxtons’tan Cherkira Carty.

– Lewisham
Lewisham’da ev fiyatları zaten yükselişte. Knight Frank’in yeni araştırmasına göre, Londra’daki ortalama emlak fiyatı, Lewisham’daki yüzde 6,3’e kıyasla 2020’de yüzde 5,8 artarken, bölgede teklif edilen mülklerin sayısı yüzde 108’e ulaştı.

Sermayenin diğer alanlarına kıyasla satın alınabilirliği gerçekten onu satıyor. Lewisham’daki ev fiyatları 463.031 sterlin ile Londra ortalamasının yüzde 12 altında. London Borough of Culture 2022 olarak yeni statüsü de onu haritaya koyuyor.

– Catford Bridge
Londra merkezinin sekiz mil güneydoğusunda bulunan Catford, daha iyi bilinen komşuları Lewisham ve Bromley’in gölgesinde konumlanıyor. Ancak Culverley Green koruma alanı ve Corbett Estate ile Victoria ve Edward dönemi gayrimenkulleri genç profesyonelleri ve aileleri cezbetmektedir.

Popüler mekanlar arasında; dışarısında ısıtmalı çadırlarının bulunduğu Little Nans Bar, paket servis, yerel teslimatlar ve tadımlar için Bottle Bar and Shop yer alır. Broadway Tiyatrosu, gelecek yıl 90. doğum gününden önce güzelleştiriliyor.

Yorum Bırakın