Skip links

Londra’nın En Ucuz Semtleri

Londra'nın En Ucuz Semtleri

Başkent Londra’da uygun fiyatlı bir ev bulmak istiyorsanız, şehrin dış semtlerine bakmanızda fayda var.
Help to Buy, The Stamp Duty Holiday ve Shared Ownership gibi özellikler sayesinde Londra emlak piyasası, karantina kısıtlamalarının gevşemeye başlamasından bu yana hız kazandı.

Başkent Londra’da alım yapmak istiyorsanız, Londra’daki ortalama emlak fiyatını
526.000 sterlin olarak gösteren son rakamlara takılmanıza gerek yok. 

Hamptons tarafından yapılan son araştırmalar, Londra’nın dış semtlerinin yatırım yapmak için en iyi yerler olduğunu ortaya koyuyor. Hamptons International kıdemli analisti David Fell, “Önümüzdeki birkaç yıl boyunca Londra’nın dışındaki fiyat artışının, en ucuz ve en pahalı semtler arasındaki farkın daralmaya devam etmesiyle birlikte Londra’nın içini geride bırakacağını tahmin ediyoruz” diyor.

Hamptons; 
Barking & Dagenham, Bexley, Croydon, Hounslow ve Newham‘ın Londra’da satın almak için en uygun fiyatlı 10 bölge arasında olduğunu öne sürüyor. Ve Hamptons’a göre, tüm Londra semtleri önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 4 ile 18 arasında değişen fiyat artışları beklerken, şimdi yatırım zamanı.

Aşağıda,
Londra’nın en ucuz semtlerinden 5’i hakkında bilmeniz gerekenleri paylaşıyoruz.

Barking & Dagenham
Barking’deki ortalama ev fiyatı, başkent Londra’nın ortalamasının oldukça altındadır. Londra merkezinin 10 mil doğusunda yer alan ve Hammersmith & City ve District Lines ile bağlantılı olan bu şehir, harika ulaşım bağlantılarına sahip, yakında Uber Boat by Thames Clippers Service ve gelecek yıl açılacak olan Riverside Overground istasyonu ile daha iyi hale getirilecek. Ayrıca, bölge büyük bir yenilenme sürecinden geçiyor.

Bexley
Barking & Dagenham’dan sonra Londra’nın en ucuz ikinci semti olan Bexley, Londra ortalamasından önemli ölçüde daha ucuz. Yine de, 2020-2024 yılları arasında semt genelinde fiyatların yüzde 26 artacağı tahmin edildiğinden, şimdi bölgeye yatırım yapma zamanı.

Metro bağlantısı olmamasına rağmen Bexley’den gelen National Rail hizmetleri sizi 40 dakikadan kısa bir sürede Charing Cross ve Cannon Street’e götürebilir. Ayrıca, bölgede Beths Grammar School ve Bexley Grammar School gibi bazı harika okullar var. 

Croydon
Boxpark, yemek ve canlı müzikler için mükemmel bir yer. Ancak Croydon ortalama ev fiyatları ile Londra’nın en ucuz 4. semtidir.

Hounslow
Zone 4/5 güney-batı Londra semtinde harika ulaşım bağlantılarından bahsetmeden önce, Twickenham Stadyumu’ndaki ragbiden Crane Park ve Osterley House’daki güzel açık alana kadar her şeye sahiptir. Piccadilly Hattı ve semtteki 8 tren istasyonuna erişimi olan Heathrow’a yakındır.

Newham
2012 Londra Olimpiyatları, Doğu Londra’yı küresel haritaya koymaya yardımcı oldu ve Newham, Stratford’daki büyük bir istasyon yükseltmesiyle avantajlardan yararlandı.


Londra’nın En Ucuz 10 Semti
Not: Tablo, en ucuz semt Barking & Dagenham‘dan pahalanana doğru sıralı şekildedir.

LONDRA SEMTLERİ

1 YILLIK
BÜYÜME (%)

5 YILLIK
BÜYÜME (%)

Barking & Dagenham

7

18

Bexley

7

13

Newham

-3

4

Croydon

3

7

Havering

5

12

Greenwich

2

5

Sutton

7

7

Lewisham

-2

0

Hounslow

4

4

Hillingdon

3

4

Yorum Bırakın