Skip links

Londra’nın Mega Malikanesi Petra Ecclestone ve Sam Palmer’ın 170 Milyon Sterlinlik Chelsea Evinin İçini Görün

Londra'nın Mega Malikanesi Petra Ecclestone ve Sam Palmer'ın 170 Milyon Sterlinlik Chelsea Evinin İçini Görün

F1 mirasçısı Petra Ecclestone ve yeni kocası Sam Palmer, Chelsea’de geçen yıl ilk kez satışa çıktığında 170 milyon sterlinlik evlerinin tanıtım videosunu çekti.

Petra Ecclestone’un Londra’daki evinden görüntüler:
Evin 12 banyosundan biri

Yeraltı sağlık seviyesi

Petra’nın dediği gibi bir kristal avize, “kırılmış elmas veya cam parçaları” gibi görünüyor.

12 kişilik özel sinema

Resmi yemek odası

Formula 1’in varisi Petra Ecclestone, emlakçı ortağı Sam Palmer ile 16 Temmuz’da samimi bir törenle evlendi ve düğün kutlamalarının çoğunun çiftin Chelsea’deki kendi evinde gerçekleştiği düşünülüyordu.
Düğünlerini takip eden günlerde çift, kendilerini Kensington & Chelsea kayıt ofisinin ve 170 milyon sterlinlik Sloane House’un dışında gösteren fotoğraflar yayınladı.

Geçen yıl Ekim ayında Palmer ve Ecclestone, Londra’daki mega malikanelerinin kapılarını ilk kez 10 dakikalık bir video turu şeklinde halka açtılar.

Çift, geleneksel bir emlak acentesi rotasından vazgeçerek saray gibi evlerini piyasadan satmayı planladıklarını açıkladı.

Video incelemesi; Petra’nın bir süre boyunca yenilediği ve genişlettiği tarihi Gürcü konağının en şaşırtıcı özelliklerinden bazılarını 5 yıllık bir süreye yayarak gösteriyor.

Architectural Digest ile oluşturulan videonun başında Ecclestone, “İlk kez kameraların eve girmesine izin verdik” dedi.

Los Angeles emlakçısı Sam Palmer, “Şu anda piyasada listelenmemiş ve 170 milyon sterlin değerinde” diyor.

32 yaşındaki Ecclestone, Sloane House’u ve komşu Sloane Lodge’u 2010 yılında King’s Road’un hemen dışında satın aldı ve onu tamamen yenilemeden önce hem bir bodrum “sağlık seviyesi” hem de ek üst seviyeler inşa etti.

F1 yarış patronu Bernie Ecclestone’un en küçük kızı Petra Ecclestone’un beş yıllık bir dönüşüm projesine başlamadan önce gayrimenkuller için yaklaşık 60 milyon sterlin ödediği düşünülüyor.

Evde şu anda 20.000 metrekarelik 8 yatak odası ve 12 banyo bulunuyor.

Giriş holünde özel yapım bir külçe altın, bronz, şeffaf ve altın kaplamalardan oluşan hilal şeklindeki 150.000 parça kristal avizenin altında yer alır ve iki özelliğin geri kalanı için renk paletlerini ayarlar.

Video: Çiftin 170 milyon sterlinlik ev turunu izleyin

Ecclestone, en sevdiği hayvanın panter olduğunu bu nedenle küçük dekoratif parçalardan panter şeklindeki geniş bir kanepeye kadar evin her yerinde panter motiflerinin bulunduğunu söylüyor. Evin renk düzenindeki gösterişli, metalik ve kristalleri tanımlarken, altın “tabii ki” en sevdiği renktir.

150.000 parçalık bir avizenin altında özel yapım külçe altın

Ailenin yemeklerinin çoğunu yediği ana mutfakta, biri ailenin şefinin kullanması için bir teppanyaki ızgarası, diğeri ise Ecclestone’un “ara sıra” yemek pişirmesi için iki merkezi ada var.

Staffing Properties’in kurucusu ve CEO’su 38 yaşındaki Palmer, en dikkat çekici özelliğin, 64 balık türü içeren ve “özel konutlardaki en büyüklerden biri” olan beş metre uzunluğundaki akvaryum olduğunu söyledi.

Ana aile mutfaklarında 64 çeşit balık içeren 5 metre uzunluğunda bir akvaryum var.

İkinci gayrimenkul, komşu Sloane Lodge, çiftin konukları ağırladığı yerdir. Avizeler her iki binada da yoğun bir şekilde yer alırken, orman evi 17 metrelik havuz ve 10 kişilik jakuzili bir yeraltı sağlıklı yaşam seviyesine sahiptir.

Çiftin çocukları için bir spor salonu ve devasa bir yumuşak oyun alanı da bu seviyede yer alır. İkincisi gerçekten bir squash kortu olan iki katlı bir evin yüksekliğindedir.

Altın kaplı güzellik salonu, bir mirasçının mega malikanesinden beklediğiniz her şeye sahiptir: Güzellik Salonu girişinde asılı altın zincirler var ve duvarlarda parıldıyor.

Bir varis için uygun bodrum katındaki güzellik salonu

Evin tepesinde tura devam etmek için bir asansör çifti altı kat yukarı çıkarır. Ecclestone’un kızı tarafından çizilen ve daha sonra İngiliz sosyetik tarafından yaptırılan tasarımı dondurma ışıkları, yatak odalarından birinin duvarlarını süslüyor; Ecclestone’un oğulları ise bir roketin içini temsil edecek şekilde tasarlanmış bir odayı paylaşıyorlar.

Büyük ebeveyn yatak odası iki giyinme odasına sahiptir. Ecclestone tüm evi kaplıyor ve saklı, huzurlu bir havası olduğunu söylüyor.

Çiftin evinin “Kensington ve Chelsea’deki en büyük bahçeye” sahip olduğunu söyleyen Palmer, evde personel işini yürütmenin yanı sıra, ailenin şimdi zamanlarının çoğunu geçirdiği Los Angeles’ta bir emlakçı.

Yorum Bırakın